GD-6042UVA – Ув печатач со рамно лежиште за печатење

ШИФРА: GD-6042UVA

Ув печатачот GD-6042UVA е печатач со рамно лежиште за печатење. Доаѓа со две глави Epson I1600-U1. Има можност за печатење на материјали со дебелиниа од 1мм до 180 мм. Може да печати и на нерамни и цилиндрични материјали. Широко се користи во индустриски апликации и апликации за пакување, знаци за идентификација, реквизити за дисплеј, слики, производство на рамки, производи за кристално сликање, изработен подарок, сувенири, пероснализирани производи како запалка, подметач, УСБ и мемориски диск, привезок, пепелник, брош, футрола , ремен, паричник, чанта, влошка, модни чевли и многу други.

Категорија:
Дополнителни информации
Тежина 200 kg
Димензии 157 × 96 × 93 cm
Принт Глава

Две глави Epson I1600-U1

Ширина на принт

600 mm x 420 mm

Тип на боја

Ув Лед Бои

Капацитет на боја

500 ml. Резервоари за боја

Боја

6 бои ( Циан, Магента, Жолта, Црна, Бела, Лак )

Принт Резолуција

Максимум 2400 dpi

Брзина на принт

12 pass – 6 sqm/h, 8 pass – 8 sqm/h

Интерфејс

Lan